Jorgaleaddjit ja dulkkat

(Dáid siidduid dieđut leat  ođastuvvon 20.01.2016)

Dáppe gávnnat jorgaleaddjiid ja dulkkaid oktavuohtadieđuid. Sámi Giellagáldu ii vástit dulkkaid ja jorgaleaddjiid kvalitehtas. Mii ávžžuhat dáhttut referanssaid dulkkain ja jorgaleaddjiin.

Dáinna lágiin sáhtát sihkkarastit buktaga kvalitehta. Mii fuomášahttit, ahte dát listtut eai leat dievaslaččat. Muhtun telefonnummarat ja čujuhusat soitet leat rievdan. Dasa lassin listtuin eai leat buot dulkkat ja jorgaleaddjit, mat Sámis gávdnojit. Mii dievasmahttit ja ođasmahttit listtuid dađistaga go oažžut ođđa dieđuid. Mii bivditge jorgaleaddjiid ja dulkkaid váldit oktavuođa Sámi Giellagáldui, jus fuomášit boasttuvuođaid listtuin.

 

Norggas

Vulobeale isttu lea čohkken Norgga sámediggi.

Davvisámegiella
Namma Čujuhus Telefon/e-poasta Davvisámegiella-dárogiellaDárogiella-davvisámegiella
ABC-Company E-skuvla AS Pb. 15 9730 Kárášjohka +47 95 16 34 30 dahje +47 906 24 296

abc@abc-company.no

Dulka ja jorgaleaddji
Andersson, Inger Anna Eira +46 70 29 70 383

ingeranna@hotmail.com

Dulka, jorgaleaddji
Anti, Nancy Porsanger +47 915 47 294

corgaslotta@hotmail.com

Dulka ja jorgaleaddji
Berg, Tor Magne Brattbakken 159 9018 Tromsø +47 77 67 40 57 +47 911 52 748 berg.tor.magne@gmail.com Dulka ja jorgaleaddji
Davvi Girji Mellomveien 36 9730 Kárášjohka +47 78 46 95 00 marit.alette@davvi.no Jorgaleaddji
Eira, John Henrik Niittošjogaš 17 9730 Kárášjohka +47 971 07 059 john.h.eira@gmail.com Dulka ja jorgaleaddji
Gaup, Sara Marit A. +47 917 92 517smagaup@hotmail.com Autoriserejuvvon dulka, jorgaleaddji
Henriksen, Rávdná A. Turi Ávži 9520 Guovdageaidnu +47 913 26 415  ravdna.turi@gmail.com Autoriserejuvvon dulka, jorgaleaddji
Joks, Solveig Hánnoluohkká 99520 Guovdageaidnu +47 78 48 66 80 Solveig.joks@nsi.no Jorgaleaddji
Kåven, Brita E. Jeagilvármáđii 1 9730 Kárášjohka +47 78 46 68 48 +47 480 75 174 brita@intraport.biz Autoriserejuvvon dulka, jorgaleaddji ja tekstejeaddji
Lindi, Gudrun E. Eriksen Postboks 67 9735 Kárášjohka +47 78 46 73 32 +47 959 35 626 gudrun.lindi@e-vei.no Dulka, jorgaleaddji ja tekstejeaddji
Nergård, Amund Niitonjárgeaidnu 37 9730 Kárášjohka +47 994 64 273 amund.nergard@samediggi.no Dulka ja jorgaleaddji
Nordal, Ingrid Fanasgieddi 9845 Deatnu +47 413 15 165 +47 78 92 88 82 inordal@freewave.cc Jorgaleaddji
Olsen, Rolf A. Lia 9144 Samuelsberg +47 976 82 766 rolf.olsen@kafjord.com Dulka ja jorgaleaddji
Oskal, Berit Margrethe Suomaluodda 31 9520 Guovdageaidnu +47 909 16 797 beritoskal@hotmail.com Dulka ja jorgaleaddji
Oskal, Inger-Marie Ájagohpi 37 9520 Guovdageaidnu +47 78 48 63 87 +47 90 99 90 76 i-moskal@online.no Dulka ja jorgaleaddji
Sara E-book Jeagilvermadii 19 9730 Kárášjohka +47 913 57 732elenrs@gmail.com Jorgaleaddji
Sara, Klemet Anders Boks 227 9144 Samuelsberg +47 77 71 63 92klemet.anders.sara@c2i.net Dulka ja jorgaleaddji
Skum, Heaika Fynsgade 1 DK-9850 Hirtshals (+45) 98 92 96 00Skype: hnskum dahje (+45) 36 96 87 52Mob.: (+45) 402 75 257hnskum@msn.comhttp://www.visitsapmi.net Dulka ja jorgaleaddji
Turi, Else R. Mellomveien 55b 9730 Kárášjohka +47 992 95 146 els-ragn@online.no Jorgaleaddji
Utsi, Anne Kristine Nedre Smørstad Postboks 133. 9711 Lakselv +47 993 38 430 ankris.utsi@gmail.com  annekristineeirau@outlook.com Jorgaleaddji
Utsi, Mikkel Magnus 9520 Guovdageaidnu +47 918 15 389 mmutsi@mail.trollnet.no Autoriserejuvvon dulka, jorgaleaddji
Vars, Elle Márjá 9520 Guovdageaidnu +47 78 48 62 33 +47 917 28 281 emvars@tele2.no Autoriserejuvvon dulka, jorgaleaddji
Lullisámegiella
Brandsfjell, Helen Blind 7370 Brekkebygd +47 908 47 363 +47 72 41 32 67 helenbb@roros.net Jorgaleaddji
Joma, Liv-Karin Valheim 7898 Limingen +47 456 15 672 +47 74 33 58 42 liv-karin.joma@same.net Jorgaleaddji
Jonassen, Ellen Bull Haugen 7372 Glåmos +47 977 47 020 ell-jona@online.no Jorgaleaddji
Jåma, Albert 7979 Kolvereid +47 900 51 366 +47 74 39 53 90 Jorgaleaddji
Kappfjell, Lena 9106 Straumsbukta +47 932 94 159 +47 77 69 60 12 lena.kappfjell@same.net Jorgaleaddji
Kappfjell, Maja Lisa +47 915 60 242 Jorgaleaddji
Pentha, Aasta Granefjell Volaveien 17 7374 Røros +47 995 59 918 +47 72 41 44 71 aastajg@roros.net Jorgaleaddji
Persson, Sig-Britt +47 482 32 028 sig-britt.persson@ntebb.no Dulka ja jorgaleaddji
Stenfjell, Evald Bostadlandet 7760 Snåsa +47 915 99 545 +47 74 15 25 70 stenfjell@ntebb.no Jorgaleaddji
Vangberg, Åsta Stabellveien 9A 7021 Trondheim +47 993 62 299 +47 72 55 81 21 aastva@frisurf.no Jorgaleaddji

 

Julevsámegiella (Svierigis ja Vuonas) / Lulesamisk (fra Sverige og Norge)

Aira-Andersen, Aleksander  8270 Ájluokta/Drag  +47 988 99 521
aleksander.aira.andersen@hotmail.com
jårggåliddje
Andersen, Heidi Ájládde/Hellandsberg
8270 Ájluokta/Drag
+47 977 74 176  Dålkkå ja jårggåliddje
 Kintel, Lars Theodor  8270 Ájluokta/Drag  +47 411 43 943
lars@divte.no
 Dålkkå ja jårggåliddje
 Tjihkkom, Kåre  Ájládde/Hellandsberg
8270 Ájluokta/Drag
 +47 911 07 424
+47 75 77 46 20 kare.tjihkkom@gmail.com
 Dålkkå ja jårggåliddje
julevsámegielas dárruj  (< )
 Urheim, Lillian  Øverdalsveien 153, 9300 Finnsnes  +47 906 84 748
lilianurheim@hotmail.com
  Jårggåliddje
julevsámegielas dárruj  (< )
 Urheim, Ronald  boks 650, 9257 Tromsø  +47  915 76 962
urheim@hotmail.com
 Jårggåliddje
julevsámegielas <> dárruj  (< )

Suomas

Vulobeale listtu lea čohkken Suoma sámedikki sámegiela doaimmahat.

Davvisámegiella
Suomas Davvisámegiella-suomagiella

Suomagiella-davvisámegiella

Aikio –Arianaick, Inger-Mari imaaikio@yahoo.com

 

Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Aikio-Järviluoma, Seija Peippotie 8

90540 Oulu

+358 40 744 9339

seija.aikio@gmail.com

 
Aikio, Anne Kirste Saarikoskentie 6 c 10

99870 Anár

+358 40 768 1689 Dulka ja jorgaleaddji
Aikio, Esko Utsjoentie 3451 Korretoja 99800 Avvil +358 44 53 26 965

+358 50 32 69 659

Dulka ja jorgaleaddji
Aikio, Jouni Meneskartanontie 95

99800 Avvil

Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Aikio, Leena 99980 Ohcejohka +358 40 524 9494

leena.aikio@gmail.com

Dulka ja jorgaleaddji
Aikio, Maria Sofia Utsjoentie 1110 Suohpajávri

99800 Avvil

+358 400 282 202

sofe76@hotmail.com

Dulka ja jorgaleaddji
Dierpmis AY +358 40 5371584 klemetti.nakkalajarvi@pp.inet.fi dierpmis@dierpmis.fi Dulka ja auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Holmberg, Veikko Sivla 5

99980 Ohcejohka

+358 45 26 78 911

veikko.holmberg@pp.inet.fi

Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Guttorm, Inga Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Guttorm, Kirsti Aittijoki Tenontie 5688,

99980 UTSJOKI.

+358 10 839 3125

+358 400 566 186

kirsti.guttorm@samediggi.fi

 

 
Länsman, Anni-Siiri anni-siiri.lansman@oulu.fi Jorgaleaddji
Nuorgam, Anne Maakuntakatu 21 A 3

96200 Rovaniemi

+358 40 534 3316

anne.nuorgam@pp.nic.fi

Auktoriserejuvvon dulka ja jorgaleaddji
Näkkäläjärvi, Klemetti +358 40 5371584 klemetti.nakkalajarvi@co1.inet.fi  dierpmis@dierpmis.fi Dulka ja jorgaleaddji
Pieski, Pentti Huovitie 3 D 26, 00400 Helsinki +358 40 52 29 990

pentti@tenolle.fi

www.tenolle.fi

Dulka ja jorgaleaddji
Saijets, Maiju 99690 Vuohčču +358 40 57 63 978

saijetm@gmail.com

Dulka ja jorgaleaddji
Somby, Seija Risten +358 40 58 05 513

Seija.somby@oulu.fi

Jorgaleaddji
Vest, Anja Honkaniementie 8

99870 Anár

+358 10 839 3116

anja.vest@samediggi.fi

Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Vest, Jouni Antti 29, rue Descartes

75005 Paris, France

990 33 1 73 73 16 21

vest.jouni@neuf.fr

Jorgaleaddji
Vuolab, Kerttu Gollerássi Deanugeaidnu 7046

99980 Ohcejohka

+358 40 18 83 144
+358 40 52 81 705kerttu.vuolab@pp.sonera.net
Dulka ja jorgaleaddji
Anárášgiella
Namma Čujuhus Telefon/e-poasta anárašgiella-suomagiella

suomagiella-anárášgiella

Mattus, Iisakki Kaamasentie 4716

99800 Avvil

 

+358 16 672 740

+358 45 11 23 224

Dulka ja jorgaleaddji
Mattus, Ilmari Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Morottaja, Petter Saarikoskentie 6 A 4

99870 Anár

+358 045 23 55 395

 

petter.morottaja@gmail.com

Dulka ja jorgaleaddji
Nuortalašgiella
Namma Čujuhus Telefon/e-poasta nuortalašgiella-suomagiella

suomagiella-nuortalašgiella

Fofonoff, Katri Vanha Supruntie 140

99800 Avvil

+358 40 53 95 306

katri.fofonoff@samediggi.fi

Dulka ja jorgaleaddji
Fofonoff, Merja 99870 Anár +358 400 532 323

merjaffff@gmail.com

Auktoriserejuvvon jorgaleaddji
Fofonoff, Sisko Hilkka Salmijärventie 1

99800 Avvil

+358 45 266 3272

Sisko.fofonoff@hotmail.com

Dulka ja jorgaleaddji
Lumisalmi, Erkki Nellimintie 304

99800 Avvil

erkki.lumisalmi@ort.fi Dulka ja jorgaleaddji
Sanila-Aikio, Tiina +358 40 72 52 585

tiina@sanila.fi

Dulka ja jorgaleaddji

 

Leave a Reply